8 вересня 2017 р.

Як ми з Марусею подорожували. Єгипет

 Все мені руки не доходили написати цей пост, хоч багато і питало "а як там з дитиною?", "не страшно?", "було шо дитині їсти?" і т.п. Спробую максимально детально розказати про свій досвід, бо зараз хтось може планувати свою відпустку, і ця інформація може бути комусь актуально.

Отож, попри те що нас лякали холодом, вітрами і поганою погодою ми обрали час для подогрожі з 11 по 22 листопада минулого року. Хочу відразу нагадати, що ми не їздимо в дорогі готелі, завжди шукаємо оптимальний варіант за прийнятні гроші та  реально оцінюємо ситуацію ( типу заплатила за 3, а хочу мати 5 зірок і все мені погано - то не про мене), визначальними критеріями для мене завжди є харчування, чистота, море та дозвілля. Решта не принципова.
Їздили ми в складі 3+1, себто я, моя мама, мамина коліжанка і Маруся, відповідно номер у нас був з розряду "фемелі рум", і так, звісно ж, було дешевше з особи, ніж якби ми поїхали навіть 4ро в два двомісні. В Єгипті були вперше. І хоч для відпочинку з дитиною Туреччина то золотий варіан, побачити щось нове всеодно хочеться, а коли офіційно "не сезон" і ціни стають доступніші те хотіння якимось дивним чином загострюється)))
Переліт зі Львова триває майже 4 години, Маруся ще не мала 2 р. то летіла без місця, в мене на руках, оскільки тоді зе було ГВ то що туди, що назад проспала на цицьках пів дороги, а решту спасали мультики і книжечки. На борту не годували, то ми брали з дому перекус. Вкотре переконалася, що якщо летиш з дитиною і пощастить - то в сумці можна що завгодно порвезти. На сусідній стійці контролю в жіночки з двома дітьми забрали і водички, і сочки, і йогурти, в мене ж ніхто навіть в сумку не заглянув....
По прильоту в Хургаду віза за 25$ вклеюється в паспорт. Одна на паспорт. Себто якби Маруся була вписана - віза була б одна н адвох, а оскільки вона з паспортом - то кожному). Трансфер в готель десь 15-20 хв, бо ще перед нами людей завозили в інший готель.
Для знайомства з Єгиптом ми обрали готель "Albatros Aqua Park 4*" (ex. "Albatros Garden") в Хургаді з кількох причин. По перше це німецька мережа, і там мінімальна кількість відпочиваючих арабів (на час нашого перебування не було жодного, як і не було жодного росіянина), по друге - ціна, по третє,  в цю пору року бувають приливи і видливи і часом навіть дорогі готелі опиняються.. без моря, бо воно відходить. Тут же була маленька затока і такого не було, хіба збоку, якщо підти ліворуч від пляжу на момент нашого прильоту було по кісточки, а на момент відльоту по пояс. Ну і непогані відгуки, територія, недалеко від моря. Поруч є ще "Sea World Resort"та "Aqua Vista" а через дорогу на першій лінії "Beach Albatros Resort" і "Albatros Palase".
Першим нашим проколом було то, що обрали наш готель, який був дещо дорожчий своїх колег-четвірок, як виявилось по факту, оскільки було вкрай мало людей всі три готелі селили в наш (зараз, здаєтсья, "Аква віста" взагалі не приймає...") - тобто інфраструктура одна на всіх, можна користуватися ресторанами (на час нашої подорожі працювали лише ресторани при нашому готелі і буквально за день до від'їзду відкрився у "Sea World", але про це ніхто не знав, бо вже з 12 грудня були люди зі Львова і казали що народу була тьма і приймали всі три готелі... Будемо вважати що нам з тим не пощастило. Звісно, що в першій лінії готелі дещо кращі, але ми ж шукаємо "золоту середину " ;) Зате на момент нашого приїзду всіх селили  в основний корпус (за рестораном), нам не заважав шум анімації  і ніхто не ходив під вікнами. в корпусі було два внутрішні басейни, але ми в них так і не купались - ми ж до моря летіли, а хлорка вона всюди однакова). Позаду мами з Марусею корпуси нашого готелю, а на наступних двох - вже "Sea world".
 Номери у всіх трьох готелях впринципі однакові, і звісно ж не такі я к на картинках в "Букінгу", кімнати просторі, в нас було 4 ліжка і дитяче ліжечко, стандартний набір меблів, в санвузлі - туалет, умивальник, душова. Прибирали посередньо, без ентузіазму, але ми щоразу щось лишали і щоразу нам крутили всяких тварин, які по приходу Марусі ми мусили швидко розкручувати, бо вона переймалася, що покривало має бути складеним))). Вцілому до номерів у мене претензій нема, єгипетська "четвірка" це не турецька, і не європейська, це самі по собі, і це треба розуміти їдучи в цю країну. 
Басейни. Їх було багато - з підігрівом і без, з гірками і фонтанами. З гірок ми спустились аж один раз, трохи страшнувато було, зате кілька раз з'їжджала з малою на руках з дитячих. ДО обіджу ми щодня були на пляжі, по обіді біля дитячого басейну - там було зручно вкладати малу спати, ну і бар з картопелькою фрі і фініками був близенько :)
Щодо території - велика, за рахунок трьох готелів було де гуляти з візочком. Офіційно можна було гуляти і територією "четвірки" з першої лінії, але там охоронці чомусь робили зауваження... 
Все постійно поливали, прибирали, фарбували, мили. Доріжки наприклад в саду мили, щодня, швабрами. Взагалі територія дуже велика і доглнута, доволі незвично після Туреччини, де 4* мають суттєво менші площі.
 З першими сутінками все освітлюється, ліхтарики щодня протирають, хоча пилу там впринципі нема як такого... Ввечері дуже комфортно, для місцевих то вже холодно, звівсно, але нам в сам раз. Для розуміння, в листопаді вдень було +27 - +32'C, ввечері десь 20, вода 24-26 градуси, мені то було чудесно, але були і ті, хто мерзнув. Вітри реально були два дні, але то все відносне - не були вони певне у Львові коли літом дощ з вітром і вириває з рук парасолю... Словом для наших туристів листопад цілком придатний для відпочинку, особливо з дітьми, бо сонце не шкварило, тому ніхто не обгорів і ніяких "сонячних" проблем ні в кого не було ( в плані перегрівів  і т.п.).
 Ввечері  в нас не було традиційного лягання в 21.00, бо було міні діско, і хоч в Марусі ще не все виходило, вона туди гнала з великим задоволенням. Анімація під стандартну музику, як і у всіх готелях у всіх країнах))) Після дитячої програми щоднгя була доросла, але ми в 22.30 йшли всі разом спати. Казали інші люди що вцілому анімаціяч непогана, але все німецькою мовою.. На момент нашого перебування було 20 % українців, трохи білорусів, багато німців (десь 65 %) і ще трохи чи то голанців, чи то данців.. Короче з некрасивими конеподібними жінками).  В самому кінці було ще пару сімей арабів, але вони всі тусувались біля басейну з підігрівом і нікому ніякого дискомфорту не створювали. Та  і взагалі - жодного разу не бачили когось п'яного чи неавдекватного, все дуже чемно.
Марусі впринципі сподобалося все, крім їжі... Добре що було ГВ і то рятувало. Голодними ніхто не лишався, але задоволення від їжі було небагато - часом хотілося провести майстерклас "як приготувати їжу і не зіпсувати її" - риба на грилі і курка то була явна переводка продуктів, моя баба плакала б...
Щодо дитини. Моїй дитині добре всюди, де є мама)) Вона бавилась, двіжувала, ходила щодня міні-діско, гасала по травичці і дуже їй подобались корівки, які стоять по всій території.
Біля дитячих басейнів були такі лежаки-будиночки, де Маруся добре спала, а потім запивала моїм молоком картоплю фрі з полуденка, або ж апельсини й банани.
В холі готелю ми щовечора брали Марусі молочний коктейль, собі ж якийсь легкий алкоголь чи каву ( каву роблять там добру, це не забереш..). В тому ж холі був вайфай, який часом до басейну дотягував, але коли ввечері всі сідали в скайп, то було тЄжко..
На території є дитячий майданчик, маленький, але нам вистачало. Також можна було ходии на майданчик "п'ятірки" через дорогу, але нам і того вистачало... Хоча якби було більше дітей, то було б складно...
Як  я й казала, на пляж ми ходили через територію іншого готелю мережі (можна їздити бусиком, але простіше прогулятись), де гарна доглянута територія, все полите і підстрижене і ще й чапельки по травичці гуляють :)
 Схоже, що були сусіди з пострадянського простору, судячи з методик сушити купальники))
А от і море за басейном..
З нашого готелю відпочиваючи могли лежати на тих лежаках що ліворуч (з смугастими рушниками), найкращі місця посередині  і справа де можан було пірнати з гарними рибами належали готелям з пенршої лінії. Лежаки можна совати, парасолі фіксовані. Захід в море пологий, далі глибокого. Якщо підти наліво, то є гарні камені біля яких багато рибок і можна попірнати. Дитина наша з води не вилазила, пісок сприяє ліпленню пасочок.
Ми мали дві щоденні розваги - годувати булочками верблюда, якого водили по пляжу, і годувати хлібом рибки які зразу гуртувалися в блискучі табунці і прямо тарабанили хвостами по воді вимагаючи поживи.
Зі строни пляжу п'ятизіркового готелю можна було займати лежаки на понтоні. Далі йшла частинка пустелі і наступний готельний комплекс. З нашого, лівого боку, далі не було нічого, аж до готелю "Eagles resort" та "Mercury", лише пісок і трохи сміття.
Ну ще й себе тут втулю, як же то без мене...
Ми дещо вагалися чи брати коляску.  І добре що взяли - прогулянки до пляжу були ненапряжні, та й взагалі, в даному випадку друга лінія це не зовсім і недолік, бо рухатися треба... Наш візок "Geoby" успішер пережив політ до Туреччини за пів року до Єгипту, тому і Арфика йому була не страшна. Доречі, в наступний політ ми теж летимо з ним, хоч Маруся вже й бгає добре, та мало лі - на руках носити не варіант, бо наша мадам часом робить заявки, що або на ручки, або далі не йде.
Щодо екскурсії. Ми поїхали з Марусбкою в Луксор. А шо? дитині виділили окреме місце, в багажник закинули візок і гоу. 
Так, все пройшло легко бо була цицька. Виїжджали вдосвіта, повернулися десь в піводинадцята. Найобідніше, що десь в Африці ВСЮДИ були облаштовані пандуси!!! Карл, ВСЮДИ!!!! На відміну від нашого єворпейського Львова, де з візком почуваєш себе якимось льодоколах в водах Арктики де преш як можеш... Замовляли не від готельного гіда, мали контакти місцевого гіда ще зі Львова, тому поїхали практично вдвічі дешевше, і все було на гарному рівні.
І хоч  були ті, хто вважав що дитині не місце в таких екскурсіях, в результаті Маруся вкотре доказала, що з нею можна їхати куди завгодно.
Отож, ранок, довго і нудно їдемо по кам'яній пустелі... Потім зупинка на сніданок, де діти бедуїнів підходять з маленькими козенятами щоб заробити ван долар за фото...
 Містечка специфічні... Після звиклої Європи комусь може стати погано, комусь просто цікаво, комусь страшнувато, бо є ті, хто живуть в будинках, а є ті, хто в хижинах поруч, чи н адахах (як на першому фото).
 До Луксору практично всю дорогу їдему вздовж приток Нілу, однакові поля, однакові кольори... Першим місцем огляду є комплекс Карнакського храму. Цікаво. Бо ж хіба в книжках з історії то бачили...
 З Марусею всі фотографуються... Малі блондинки тут дуже рідкісне явище, і рахуєтсья що то дежь не на удачу та щасливий шлюб, якщо неодружені дівчата роблять ті фото, чи чіпають малих діток зі світлим волоссям. Короче, в зайця відбою не було від тих дівок, якби брала з них по долару, то відбила б поїздку легко))
 На території досі продовжують розкопки, намагаються розшифрувати надписи, причому деякі досі безуспішно... Ну і важко повірити що тому всього кілька тисяч років. І те, що то будовано людьми. Чи не людьми, судячи з масштабів...
 Маруся собі споглядала на то всьо з візка, поки ми оглядали комплекс.
 Далі їхали в долину  де захоронені якісь фараони ( не пам'ятаю назви, але я писала про то в інста тут). Марусі лиш би їхати, по ходу їй цікавий сам факт пересування.
 Ділова така туристка, розказує певне де стати щоб кадр вийшов :) Поруч - покинуте селище розкрадачів гробниць, цікаве місце для фото, але дещо моторошне для огляду...
Далі їдемо до мавзолею  Хатшесут - десятки сходів, які Маруся скоренько подолала і вже зверху з тінька дивилась на решту. Нюанс - там місцеві пропонують показати цікаві місця - такі собі місцеві гіди, ну і потім просять за то вандолар. Вважайте, або готуйте дрібні.
Набігавшись там вдосталь вона заснула - і коли ми поїхали в наступні гробниці Маруся просто собі спала, поки мама оглядала тисячолітні розписи які майже ідеально збереглися.
На завершення подорожі - відвідини бананового острова, візит до крокодилів ну і все це корабликом - дітей такі речі пруть, хоча і мені сподобались кольори неба (якщо не рахувати брудний берег Нілу...)

Вцілому, по поверненню в готель дитина вимагала мінідиско і продовження двіжі, отож як висновок - поїздка не надто втомлюючя, хоча я спала після неї міцно. 
Отож, якщо є можливість - всетаки обирайте для відпочинку в Єгипті хороші 5*, тоді менше буде недоліків, хоча особисто знаю людей які їх всюди знаходять....
Якщо хочете їхати дивитися країну - вперед. Якщо обрали для цього осінь - погода чудова, не бійтесь. Ну і якщо є питання - питайте, бо я за рік вже призабула трохи, як то воно відпочивати з Маруською в Африці))
А от коли летиш над Єгиптом то перше що думаєш ЯК серед каміння і піску люди створили маленькі вкраплення раю... І як вони там живуть - в країні де не мають уявлення про сніг, якісні молокопродукти і про те, що навколо може бути ще щост окрім пустелі..
п.с.хто в курсі, з кожної країни ми веземо додому рослини чи насіння. З Єгипту назбирали насіння з дерева, плоди якого отрйні, тим не менше кісточки проросли, і є 4 пальми-деревця, що капець як до коноплі подібні)) подивимос що виросте...

1 коментар:

  1. Дякую за огляд, цікаво! Ми теж розглядали цей готель, але вибрали в результаті Турцію )

    ВідповістиВидалити