About Me :)

Моє фото

У вільний час веду блог, трохи фотогарфую, пишу, печу тортики на замовлення. Люблю придумувати щось нове. Люблю подорожувати та фотографувати. Люблю гладити кота і прикрашати ялинку,  пекти кекси і фруктові тарти, хорошу їжу і фуд-фото, спати на кольоровій постелі, їсти груші і холодець,  купувати взуття і вишукувати якісь прикольні речі на "секонді". Колекціоную ведмедиків. Люблю затишні кав'ярні. Не люблю горіхи і брехунів,  прокидатись коли за вікном ще темно. Не люблю шпильки і міні-спідниці. Хочу скупатись в океані, перезимувати в теплих краях, потрапити до Кейкенгофу, навчитися готувати фаршировану рибу, бути уважнішою і не стати на старості товстою :)

25 березня 2016 р.

Етнолялька - 2016

Вчора, пори сніг, вітер і просто паскудну погоду, вже всьоме стартував весняний проект "Етнолялька"  в палаці мистецтв, на Коперніка, який цього разу присвячений великодньо-квітковій тематиці. Як це було минулого року можна глянути тут, а в 2014 - ось тут)).

Все як завжди - багато рукотворної краси з різних куточків України, майстеркласи на вихідних і не лише, можливість придбати експонати. Також цього року окрім ляльок є "нитковий" проект від Ірини Бердаль-Шевчик, величезні ( дуже ефектні!)  витинанки та сорочки від спільного проекту Д.Альошкіної та М.Антоняк, і ляльки, ляльки, ляльки. Про деталі та умови проведення майстеркласів можна буде дізнатися на офіційній сторінці фестивалю у фейсбуці, а прийти подивитися (дорослий квиток - 20 грн., дитячий - 5) можна до 10 квітня.
Звісно, краще побачити вживу, але хто далеко чи не має змоги завітати - ласкаво прошу на маленьку віртуальну екскурсію.
Додам, що в кадр попала невелика частина виставки, бо я була з Марусею, а ще - з дівчатами, які мені Марусю пильнували :) Словом, ходити з малою - то не то шо ходити самій і стопятсот разів фотографувати все, що хочеться...
Отож, першими кидаються в очі полтавські дівчата від Галини Ночовиної.
Ольга Досенко змайструвала топіарій з перепелиних яєць (а ви думали!!!), апетитну пасочку зв'язала Надія Іванків зі Львова. А з Дніпропетровська від Ольги Роткіної приїхали міні-мотанки з ниток ( їх було ціле дерево)!
Традиційне асорті брошок - колись таки куплю собі ведмедя і не тільки!
Мотанки від Олени Чистякової зі Львова - як на мене, то це чудовий варіант подарунку! Мотані пані, панянки, дівчатка і жіночки з цікавими елементами вишивки та декору (не забувайте, що то все - ручна робота).
А це - вищезгаданий проект, який вже львів'яни могли бачити в етнографічному музеї під девізом "Ткане, витнуте і вбране" . Щоб ви розуміли, це витинанки в людський ріст, які скомпоновані зі спеціально витканами сороками з візерунками різних регіонів України. Таке от традиціно-нетрадиційне бачення, фешн-вік по етноляльківськи))
Відвідувачі були найрізноманітніших вікових категорій, доречі, були і Марусині однолітки, і такі, що в прабабці їй годилися - але це чудово, що мистецтво має місце в житті незалежно від віку!
Ну і Маруся, куди ж без неї - минулого року сопла в візочку), а цього року - вже тупцяла між рядами, і навіть пробувала була поцупити манюні мотанки в першому залі, щоправда безрезультатно)))
А от, власне, і "господиня" заходу))) Ех, шкода, що цьогоріч так рано стартувала виставка - бо я мала ідею одного букета ( хто пам'ятає мій з редиски - зрозуміє).
І продовжуємо віртуальну екскурсію. Пам'ятаєте "Щас спою"? О. Черних певне дуже любить той мультик))
І знову дніпропетровські лялі від Ольги Роткіної.
Квіти на вишивках в одязі мотанок від Оксани Вдовиченко з Києва мені дуже сподобалися - так весняно!

Оця певно моя фаворитка серед цьогорічних мотанок)

Магодзи від Івасюк - то як маст-хев порЄдної львівської виставки ляльок - деталі, деталі і ще раз деталі! Чудова весняна парочка.


І ще весна від Оксани Маруняк, Роксоляни Садової (Львів) та Світлани Кравчук з Києва. Людмила Павлова з Тернополя  презентувала вироби з соломки.
Ще мені сподобалися мотанки від пані Лариси - повторюся, що такі мотанки - то був би крутяцький презент близьким людям, які цікавляться етнографією, традиціями і просто люблять гарні душевні речі.

 Світлячки і плетива від Ірини Бердаль-Шевчик.


Традиційня яворівська іграшка (Сергій Маруняк і  Вовк Марія) - цікава складова етнографії львівського регіону. Ці іграшки самі по собі унікальні, тому дуже важливо, що є люди, які продовжують їхню історію майструючи такі прості, на перший погляд, барвисті жовто-візерункові цяцьки.

І ще мотанки-красуні від львівських майстринь Марії Заблоцької та Тетяни Фургало в доповнені маленьких гачкованих цяцьок від Надії Іванків.


 Не можливо не помітити і пропустити зірку фестивалю, яку анонсом можна було побачити на афішах - мотанка з писанковою головою від кременецької мисткині Надії Волощук - тут одна писанка чого варта, а коси, вінок, а одяг з мережками і делікатним шитвом... Словом неймовірно красиво!


Текстильна дівчинка українка - Олена Лескова (Київ) - сучасна версія, що клала компанію класичним цяцькам.

 Нагадували про весну і пташки від Юлії Дмух з Києва та писанки на дереві від полтавської майстрині Марини Леонович.  А мені б хотілося цього року зробити писанки технікою травлення, як це зробила Ірина Білоган (Львів) - ефектно, правда?
На останок ще не можна не показати тернопільські мотанки від Оксани Задорожньої.
Перевага дня відкриття - можна фотографувати все і всіх))) Що  практично всі відвідувачі і робили. Ну хіба Маруся була на своїй хвилі, їй Анін Пустун прийшовся більше до вподоби, ніж ляльки, як і його візочок))))
Лялкьово-казкових всім снів, і якщо не знаєте що робити на вихідних - ідіть на "Етноляльку", або беріть участь в майстеркласах.

5 коментарів:

  1. У Вас помилка! Апетитну пасочку зв'язала Іванків Надія м.Львів. Прошу виправити! Дякую.

    ВідповістиВидалити
  2. Дзякуй за расповед! Асабліва ўразілі выцінанкі. Паглядзець бы сваімі вачыма :)

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую за росповідь, дуже цікаво!

    ВідповістиВидалити