About Me :)

Моє фото

У вільний час веду блог, трохи фотогарфую, пишу, печу тортики на замовлення. Люблю придумувати щось нове. Люблю подорожувати та фотографувати. Люблю гладити кота і прикрашати ялинку,  пекти кекси і фруктові тарти, хорошу їжу і фуд-фото, спати на кольоровій постелі, їсти груші і холодець,  купувати взуття і вишукувати якісь прикольні речі на "секонді". Колекціоную ведмедиків. Люблю затишні кав'ярні. Не люблю горіхи і брехунів,  прокидатись коли за вікном ще темно. Не люблю шпильки і міні-спідниці. Хочу скупатись в океані, перезимувати в теплих краях, потрапити до Кейкенгофу, навчитися готувати фаршировану рибу, бути уважнішою і не стати на старості товстою :)

26 липня 2015 р.

Смак літа, або як ми робили Джелато

Минулих вихідних я  і компанія львівських блогерів попали на смачний, а головне актуальний погоді, майстер-клас по морозиву, на який нас запросили Gelato.lviv.ua . Так так, по справжньому натуральному морозиво
, яке при нас було зроблено (як виявляється, то всьо дуже просто робиться, але, звісно, за умови що воно не буде зберігатися місяцями, а три дні на вітрині та не більше 24 в спеціальній морозилці), а потім нами дружньо з'їдене. Знаходиться виробництво неподалік центру. Маленьке охайне приміщення, де при вході всі дружно взули бахіли та помили руки - от що-що, а з чистотою тут дружать, що не може не тішити!
На стелажах - баночки, коробочки та пакуночки з інгридієнтами, додатками та різними потрібними речами.
Юрій розказав нам деталі та специфіку виробництва, навіть поділився деякими секретами. Моду сказати одне - людина дуже любить свою справу!
Так от, для нас робили невеличкий "заміс" вручну, є ще спеціальний апарат, аби робити більші обсяги - ближче до 10 кг. Ми дегустували два види морозива, більш знаного як "джелато"  і пивний сорбет. Але по черзі.
Спершу готували простий білий пломбір - для цього пастеризоване молоко, вершки, цукор та яйця з'єднали за допомогою блендера в суміш, яка заливається в  спеціальну машину, фризер, подібну до пральки, але з лопастями, обертання яких при мінусовій температурі протягом 8-ми хвилин і дасть основу будь-якого морозива.
Насправді то апетитне видовище - народження морозива. А ще, хоч то і не дуже правильно, та нам дозволили скуштувати морозово "з пилу-жару", чи то з "Холоду-морозу" - прямо з апарату! То навіть прикольніше, ніж облизувати ложки після крему :) А ще - залишки нам акуратненько вишкребли і дали з собою на дорогу, тому додому було смачно йти!
Якщо до цієї суміші додати фрукти-якгоди, горіхи, а також трішки спеціцального "джему" який являєтсья сильноконцентрованим додатком натурального походження, що підсилить смак.
Ми куштували бананове - для цього додали стиглого банану і півтори ложки того чудо-джему, який, доречі, доставляється спеціально з Італії, як і деякі інші додатки. Вершки наразі польські, а от молоко - виключно вітчизняне. Так от, головним помічником є "антонім" мікрохвилівки - шокфризер - щось на зразок морозилки, яка охолоджує на певну температуру за певний час надаючи морозиву тої структури, до якої ми звикли. Тож поки ми готували одне морозиво - там доходило до звичного нам стану інше.
Доречі, напів-фабрикат дещо солодший на смак, і здається, що більш жирний, але насправді це лише тому, що куштуючи вже повністю охолоджений продукт наші смакові рецептори інакше реагують на смак через температуру. І справді, коли ми пробували морозиво яке побували в "печі"-охолоджувачі, воно було менш солодким і вже не здавалося не таким жирним. А ще, як виявилося, жирне на смак воно є менш калоріним ніж "Кока-кола", тому загрози фігурі не несе - то все "вина" натуральних складників, бо ж як відомо, часто саме хімічні чи штучні добавки роблять продукт більш калорійним.
Скуштувати таке морозиво можна біля вдкритого басейну на "Медику", а також в закладах міста - от тільки багато з них не ділиться секретом - хто ж приготував то морозиво,та, тим не менше, завойовує прихилність клієнтів. Також охолодитися в жарку пору біля Брюховицького озера можна також цією смакотою.
 А тепер - неочікувано. Сорбет  з пива. 
Взагалі, сорбети - то знахідка для тих, хто має непереносимість молока чи пов'язані з тим алергії. Тут готують алкогольні (шампанське, пиво, бехерівка, мартіні та ін.) та безалвогольні сорбети. Принцип - подібний як у морозива. В нашому випадку - пиво, цукор та воду за допомогою блендера сполучили в однорідну рідину, а потім - у тому ж фризері збивали протягом 8 хвиин, далі - як і морозиво, відправили в шокфризер.
На смак - ніби морозиво з дрібних кристаликів льоду, але зі смаком пива. Навтіь п'янить трохи. Але оскільки я годую грудьми, то трошки скуштувавши, я вирішила всетаки налати перевагу звичному морозиву. 
Здається, що то всьо просто, але доводилося робити нотатки - бо пиво п'янить, і можна легко забути:) Ну і обов'язково познімкувати процес, але не випускаючи ложечки з рук, бо ж можна куштувати і куштувати!
А щоб не забути і нагадати собі смак - нам дали крточки на безкоштовну дегустацію в місцях продажу, тож треба буде найближчим часом сходити і спробувати щось з улюбленого - лісові ягоди чи диню.  У них таке є.  В них все що хочеш є :)
Доречі, якщо ви фанат морозива - замовте собі кілограмчик-другий додому і насолоджуйтеся у зручний для вас час! Напевне Аліса, судячи з виразу обличчя, буде їхзнім настйпним клієнтом :)
Скажу одне - таке морозво не надто дешеве, адже ціна дуже прив'язана до курсу валют та натуральних складників, та ліпше з'їсти кульку натурального, свіжозробленого джелато, аніж купити підозріле в яскравій успаковці. Я зовсім не хочу сказати, що морозиво в магазинах погане - різне буває, і хороше, і не дуже, та все ж, як на мене, ось таке буде безпечніше і натуральніше!
Смачного всім літа!

2 коментарі:

  1. Надійко, дуже цікаво! слухай, а то як в машину заливають суміш з яйцями то вона спочатку нагріває суміш щоб яйця заварились а потім охолоджує? чи я щось не зрозуміла?:))

    ВідповістиВидалити
  2. Це процес робить інша машинка - пастеризатор. Потім охолоджує суміш до приб. +5 градусів і основа дозріває через ніч... той процес ми зробили завчасно, щоб блогери не чекали добу на дегустацію ;) Але можете не переживати. Після цього процесу яйця (молоко і т.д.) пастеризовані.

    ВідповістиВидалити