About Me :)

Моє фото

У вільний час веду блог, трохи фотогарфую, пишу, печу тортики на замовлення. Люблю придумувати щось нове. Люблю подорожувати та фотографувати. Люблю гладити кота і прикрашати ялинку,  пекти кекси і фруктові тарти, хорошу їжу і фуд-фото, спати на кольоровій постелі, їсти груші і холодець,  купувати взуття і вишукувати якісь прикольні речі на "секонді". Колекціоную ведмедиків. Люблю затишні кав'ярні. Не люблю горіхи і брехунів,  прокидатись коли за вікном ще темно. Не люблю шпильки і міні-спідниці. Хочу скупатись в океані, перезимувати в теплих краях, потрапити до Кейкенгофу, навчитися готувати фаршировану рибу, бути уважнішою і не стати на старості товстою :)

5 грудня 2014 р.

Magic story, або Пані, панночки та панянки. Part 5

 Нарешті я можу показати нові фото. Продовження серії трішки незвичних портретів цікавих панянок. Попередні можна оглянути тут, тутечки, тутка і тамка:).
Цього разу фотоісторія буде екскурсом в минуле. Для початку представлю вам Уляну - майже моя однолітка, яка займається тим, що подобається, а не тим, на що вчилася:) Цікава ця персона тим, що як ніхто інший знається на старовинних строях та як ніхто інший гармонійно в них виглядає. У Львові споконвіку шанували старі традиції та не цуралися звичаїв, ба навіть переплітали їх з сучасним життям настільки вміло, що аж дух захоплювало. Власне таким переплетінням і займається Уляна - збирає та робить доступними для всіх поціновувачів та шанувальників давній народний одяг та предмети побуту. Якщо ви є на "Фесбуці" - завітайте в групу і познайомтеся з крамничкою,  яка особисто мені нагадує міні-музей. Знаходиться на вул. Лесі Українки, 8,  біля Преображенської церкви.
Так от, про наші осінні перевтілення:) Історія почалася майже рік тому, коли побачила ці одежі на одній знайомій, Ірині, але щось ніяк не вдавалося з нею домовитися про фото, а вона в свою чергу обіцяла мене звести з людиною, яка має купу гарного етно-одягу і точно погодиться позувати. В результаті завдяки інстаграму і знайомим знайомих, які "лайкнули" Улянине фото я на пряму вийшла на ту загадкову персону, про яку говорила Іра :) Тому не гаючи часу швиденько домовилися і поїхали за місто робити знимки:)
Відразу прошу вибачення у тих, хто знається на етнографії - знаю, нагрішили, наміксували і нафантазували - накомпонували до купи різних регіонів та традицій, але результат від того не гірший:)
Перший образ, червоний і гарячий мені асоціюється з молодою газдинею, не так давно вінчаною карпатською панночкою (вишита сорочка з Гуцульщини (с. Вербівець Косівського р-ну). Вміла господиня, можливо навіть трохи чарівниця...
 Цей образ плавно перетік в інший, новий, більш зрілий і серйозний завдяки кільком перевдяганням - і от перед камерою вже пані, якій є вам що розказати і чому вас навчити. Тут вже Східне Поділля має соло (сорочка - Вінниччина, шарафан - межа Вінниччини і Одещини). На мою думку образ осінній і настроєвий, ніби та пані провела когось в далеку дорогу і щодня виходить в поле і виглядає - чи не повертається бува її близька людина до дому...
 Або ж ні, вона просто виходить до поля чи до лісу де мало людей  і співає... Чи розмовляє з небом - хто зна...
 А довгими зимними вечорами тче і вишиває...
 Коротше кажучи, в мене стосовно показаного є дві думки: по-перше, такі одежі пасують кожній українці незалежно від пропорцій, зросту, ваги, кольору очей чи волосся, а по-друге - дивлячись на такі речі розумієш, шо українці неймовірно талановиті люди, які мають надзвичайно багату культурну спадщину - ви тільки уявіть, вік цих речей 40-100 років, і їх більшість в чудовому стані! Про те якими чудернацькими техніками шиті вишиванки я взагалі промовчу, бо знаючи лише "гладь" і "хрестик" почуваюся повним неуком...
Отож, цінуймо те, що маємо! І цінуймо наших панянок та панночок - їхні руки здатні творити дива:)
Любімо свій край і свою країну, бо вони у нас такі особливі! Слава Україні! І спокійного вам часу доби:)

3 коментарі:

 1. Надюша, до чего же я люблю твои мини фотовыставки! Отличные фото, но вот мне больше всего в черно-белом цвете понравились. Особенно самая первая из них. Такое впечатление, словно фотографию достали из старого семейного архива. Очень органично получилось!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. ну значить задумка вдалася - бо модель дуууже органічно вписалася в образ:) і навіть її салатові нігтики:) які видно на деяких фото - зізнаюся, полінилася замалювати... А одяг на фото і справді з сімейних архівів:)

   Видалити
 2. Ну це просто слів нема) Ще раз переконуюсь, що національний одяг - найкраще для підкреслення краси)

  ВідповістиВидалити