About Me :)

Моє фото

У вільний час веду блог, трохи фотогарфую, пишу, печу тортики на замовлення. Люблю придумувати щось нове. Люблю подорожувати та фотографувати. Люблю гладити кота і прикрашати ялинку,  пекти кекси і фруктові тарти, хорошу їжу і фуд-фото, спати на кольоровій постелі, їсти груші і холодець,  купувати взуття і вишукувати якісь прикольні речі на "секонді". Колекціоную ведмедиків. Люблю затишні кав'ярні. Не люблю горіхи і брехунів,  прокидатись коли за вікном ще темно. Не люблю шпильки і міні-спідниці. Хочу скупатись в океані, перезимувати в теплих краях, потрапити до Кейкенгофу, навчитися готувати фаршировану рибу, бути уважнішою і не стати на старості товстою :)

1 жовтня 2014 р.

Стамбул. Враження одного дня. Частина 1

 Нарешті я знайшла час, настрій і натхнення розгребтися в своїх останніх поїздках. Ще в червні я з чоловіком відпочивала в Болгарії ( про то я ще якось розповім), але одна з цілей поїздки була екскурсія в Стамбул - доволі зручно, скажу  вам, оскільки до кордону не далеко, та й ціна +/- адекватна.
Оскільки ми відпочивали на Сонячному Березі, то виїздили вночі, а на ранок вже були на місці. Для прогулянок та екскурсій ми мали день, хоч погода і підвела дещо наші плани, та все ж, враження від міста залишилися позитивні. Позитивні настільки, що вже за три місяці я знову там побувала ( але то інша історія, і про неї в ч.2, зовсім скоро:) )
Отож, Стамбул це місто неоднозначно і дуже своєрідне. Якщо ви відпочивали на анталійському узбережжі в традиційних курортних зонах - то бачили зовсім іншу Туреччину, і навіть не кажуть, що бачили її достатньо, бо якщо ви не були в Стамбулі -то ви бачили хіба малу частину можливого.
Місто нагадує мурашник, і не лише через майже 20ти мільйонне населення, а й через темп та в якому воно живе. Це місто контрастів, де поруч з старовинними мечетями туляться одні з найвищих в Європі, а то і світі, хмарочоси.
Звісно, що розуміючи темперамент і традиції турків, не дивно, що це місто торгівлі і мільйонів справ.
В шостій ранку, будній день на початку червня в самому центрі виглядає примірно так.
Пусто, мокро, малолюдно, але це єдина змога заїхати швидко в центр автобусом - вже з сьомої ранку починаються скаженні пробки.
Того разу ми брали одноденну екскурсію зі сніданком та обідом, тож поснідавши вирушили в історичний центр до Голубої мечеті та іподрому.
Зважаючи на погоду звідусіль підбігали хлопці і дядьки з криками "амбрела ту доларс" - ми таку ще в готелі придбали - одноразову прозору парасолю, яка потім ніде не поміщалася і залишилася в готелі в Болгарії так і не побачивши справжніх львівських дощів:)
Щодо мечеті - вражає. Мечеть є діюча, тому є певний дрескод. Місце цікаве і красиве, і не побувати тут - це та саме що не мати фото біля ейфелової башти в Парижі чи Вавелю в Кракові:)
 Ззовні зважаючи на погоду вигляд був монументальний, але доволі сірий... А от в середині кольорів не бракувало:)
 Зауважу, що в історичній частині багато котів і собак. Коти переважно снують при мечетях - всі чистенькі і ситі, а собаки гуляють вулицями - всі привиті і стерилізовані, про що свідчать бірки на вушках тварин.
Але щодо котів - вони почуваються повноправними господарями, підходять до тебе, вітаються помахами хвоста, лащаться і йдуть геть. Пропоновану ковбасу не їдять, а от від чухання за вушком не відмовляються.
Відомий храм святої Софії знаходиться якраз навпроти мечеті ( про це згодом).
Дощ ніби стишився і ми мали краще можливість зробити бодай кілька нормальних фото.
 Стамбул попри статус мегаполісу є дуже зеленим містом - парки, сквери, сотні клумб... Влада міста щороку виділяє величезні суми саме на озеленення та догляд. І це направді гарно - квіти всюди - і в центрі, і вздовж магістралей.
 А ближче до десятої ранку місто починає рухатися ще активніше - з закінченням дощу на вулицях активізувалися торговці, які пропонують традиційні сувеніри - турецькі сопілки, книги, головні убори. Активізовуються і ростуть мов дріжджі черги до кас за вхідними квитками до архітектурних пам'яток.
 В історичній частині є ще таке місце, як "пуп землі", чергове місце з якого вели відлік відстаней . Судячи з того як глибоко знаходиться стовп-пуп можна побачити як піднявся рівень міста за рахунок оновлення доріг різного часу.
 Після мечеті ми поїхали до Босфору - ще однієї цікавої місцини яка сполучує Європу та Азію. По дорозі можна було ще багато разів переконатися в тому, наскільки контрастним є дане місто!
 Оскільки знову почався дощ фото біля води вийшли не найкращі:(
 На екскурсії пропонували прогулянку на кораблику, щоправда ціна 25 євро з людини виглядала доволі неадекватно, тому після Босфору ми пообідали і вирішили самостійно організувати своє дозвілля.
В Стамбулі є така класна штука як трамвай - перевага в тому, що він один тому заблудитися неможливо. Проїзд коштував 3 ліри (півтора долари), посадка відбувається за жетонами, як у метро. Так от. Всі екскурсії які їдуть з Болгарії розміщуються в готелях в центральній частині, тому цей трамвай просто палочка-виручалочка для тих, хто хоче самостійно познайомитися з містом.
Отож, за кілька зупинок від нашого готелю і був історичний центр, де дві святині двох різних релігій стоять одна до одної обличчям.
Так от, Софія. Наразі храм не діючий, оскільки він є місцем сплетіння двох найбільших релігій світу. За час свого існування місце було під протекцією різних конфесій, тому кожна додавала щось своє, але не руйнувала попереднього. Тому не дивуйтесь, коли на стінах побачите сусідство мозаїчних фресок-ікон та сплетіння текстів з корану.
Нереально високий купол, тисячолітній мармур на підлозі, змішання культур. Вхід - орієнтовно 15 доларів. Але раз в житті варто побачити.
 Черга тільки росте, але котам це не заважає:)
 Далі ми пішли в підземні водосховища (вхід 10 доларів, враження нереальна), так звану цистерну базиліку.  Тут вам не знадобиться гід, краще потрапте сюди коли менший наплив туристів і просто повільно оглядайте.
 Тут же є і голова горгони медузи,  от тільки ніхто не знає як вона туди попала...  І взагалі, досі залишається загадкою, як же це побудували!
 Далі ми пішли гуляти до султанського палацу Топ Капі ( ніби правильно?). Розміри експозицій такі, що варто знайти окремий день для відвідин палацу. Ну і придбати музейну картку, яка дозволить суттєво зекономити на вхідних квитках.
І тут, як всюди, сотні а то тисячі туристів з усіх кінців світу, квіти, ну і почесна охорона.
 Обов'язковим пунктом у візиті до Стамбулу є Єгипетський базар, або базар спецій. Попереджу: ціни захмарні, але товар ідентичний як і всюди в Стамбулі. Тому скільки б екскурсоводи та гіди не переконували вас в тому, що тільки тут якісний товар - не вірте! Гарно. Колоритно, ароматно, але це ж саме ви знайдете і в інших магазинах на порядок дешевше.
Базар фактично поєднує квартал, де на перших поверхах розташувалися магазинчики та цікаві місця, словом, це дуже оригінальний квартал:)
Уявляєте черешні по 8 доларів за кг? Ага, там вони так коштували, от тільки біля нашого готелю в Болгарії такі ж були по 1,5 :) Ну але ми їли їх дивлячись на Босфор, і знаєте, в тому таки щось було своєю... Ну і  ще трохи моментів та людей цього дивного міста.
 Ага, і ще. В Стамбулі на кожному кроці пропонують варену або зготовану на вугіллі кукурудзу і каштани. Так от - кукурудза по 2 ліри (1 $) за качан дууууже ніжна і смачна, а от каштани... Пардон, але то рідкісне "ге" і марна трата грошей....
 І ще кавуни... Влітку це напевне найсмачніші кавуни які тільки можуть бути!
День добіг до кінця, ми зайняли своє місце в безкінечній пробці, а бажання повернутися і побачити більше зайняло своєї місце в голові.
Ось такий коротенький екскурс в червневий Стамбул. Хоча осінь в цьому дивному місці сподобалася мені значно більше, але про це - трішки пізніше у другій частині:)

6 коментарів:

 1. Ой .Над1йко заздрю тоб1 б1лою зав1стю!
  А чому.тому що я фанатка Турц11 ( особливо тих м1сць з чим повязана 1стор1я 1 де зн1мався сер1ал Роксолана), може звучить и ти подумаеш дурна якась .але то так!
  Сам1й по1хати не позволяе ф1нанси.але дякую за ескурс1ю и чекатиму з нетерпинням продовження!!!!!!!!!!!!!!!
  Дякую тоби!!!!!

  ВідповістиВидалити
 2. Красуню, дякую за чудовий пост! Багацько цікавих кадрів наловила, екскурсійну програму із задоволенням читала.
  Люблю Стамбул, сподіваюсь на нову зустріч із цим магнітуючим мурашником:) Не тягни з другою частиною, бо ми вже в черзі на перегляд!

  ВідповістиВидалити
 3. Архітектура - така розкіш! Візерунки просто неймовірні!

  ВідповістиВидалити
 4. пишу знову. мені подобається роздивлятись твої фото! спецій накупляла? про водосховища підземні згадує Ден Браун у своїй книзі Інферно:) цікаво дуже теперь їх подивитись вживу! побачила на твоїх фото дівчат у чорному вбранні але з пакетами накупленного одягу і задалась питанням, на фіга вони його купляють, все одно ж в чорному ходять?:)

  ВідповістиВидалити
 5. Дуже гарний, цікавий і затишний блог, із задоволенняс залишусь у читачах, та запрошуюю у гості до себе: http://zorjana-zorjana.blogspot.com/

  ВідповістиВидалити